You are here: Home :: تازه ها و خبرها فرزندان عشایر هر کجا معلم نداشتند اطلاع دهید
يكشنبه, 22 اسفند 1395 06:39

فرزندان عشایر هر کجا معلم نداشتند اطلاع دهید

(0 آرا)

 

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر کشور:

فرزندان عشایر هر کجا معلم نداشتند اطلاع دهید.

 

مدیرکل دفتر مناطق کمتر توسعه‌یافته و عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: هر کجا بچه‌های عشایری معلم نداشتند بگویید تا ما معلم بفرستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران ، علی‌نقی یزدان‌پناه در کنگره معلمان پیشکسوت عشایر و بزرگداشت چهره ماندگار تعلیمات عشایر کشور - امحمد بهمن‌بیگی - در اهواز با بیان این که عدالت آموزشی دو شکل عمودی و افقی دارد، گفت: معنای عدالت افقی در آموزش، ساختمان، نیمکت و تجهیزات است که امروز خدمات بسیار ارزشمندی به مدارس عشایر در این راستا ارائه شده است.

وی بیان داشت: نام تعلیمات عشایر با نام مرحوم بیگی عجین شده و گرامی‌داشت این مرد، گرامی‌داشت علم است و اگر امروز ما از او یاد می‌کنیم به این دلیل است که تمام وجود خویش را صرف باز کردن مسیری برای آگاهی در این کشور کرد.

یزدان پناه گفت: در گذشته اگر 100 مدرسه عشایری داشتیم امروز این رقم به شش هزار و 100 مدرسه رسیده، به دلیل راهی است که بهمن بیگی گشود.

مدیرکل دفتر مناطق کمتر توسعه‌یافته و عشایر وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: یک معلم شهر با یک معلم روستا و یک معلم روستا با معلم عشایر متفاوت است. عشق در معلم عشایر موج می‌زند.

وی با بیان این که خوزستان در این سه سال قدم‌های بی‌نظیری برای آموزش و پرورش عشایر برداشته است، عنوان کرد: از دستاوردهای خوزستان بازسازی و بهسازی بیش از 150 مدرسه استان است.

یزدان‌پناه اظهار کرد: افکار استاد بیگی در جریان مدارس عشایر نهادینه شده و شما نمی‌توانید این اندیشه ناب را که چیزی جز خدمت به صعب‌العبورترین و سخت‌ترین جغرافیای خشن کشور است، در جای دیگر به ارمغان آورید.

مدیرکل دفتر مناطق کمتر توسعه‌یافته و عشایر وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: اگر بخواهیم عدالت عمودی را رعایت کنیم، راهی جز تقویت معلمان و بالا بردن کیفیت آموزش در عشایر و چاره‌ای جز انتقال فناوری به مدارس عشایر نیست. نباید امروز در مدارس چندپایه حتی یک دانش‌آموز فاقد کامپیوتر باشد. من باید تمام تلاش خود را معطوف به همین موضوع در زمینه تجهیزات کنم.

وی تاکید کرد: آموزش اگر پرورش در کنارش نباشد، فایده‌ای ندارد. ما به دنبال تربیت انسان حافظه‌مدار نیستیم؛ بلکه در آموزش و پرورش عشایر به‌دنبال پرورش انسان هستیم و حول محور انسان کار می‌کنیم‌ و می‌خواهیم انسانی تربیت کنیم که بتواند خود را اداره و اجتماع را درک کند.

یزدان‌پناه عنوان کرد: من معتقدم آموزش و پرورش در دوجا فوق‌العاده کار کرده‌است، نخست آموزش و پرورش استثنایی و دوم آموزش و پرورش عشایر. به برکت سیاست‌های این دولت، سال گذشته سنجش سلامت کودکان عشایر برای اولین‌بار به‌طور رایگان در کشور انجام شد که برخی از استان‌ها دیر متوجه آن شدند، اما امسال تمام این دانش‌آموزان باید به‌طور رایگان و اجباری سنجش شوند.

.

بازدید: 236 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045