You are here: Home :: تازه ها و خبرها توزیع 307صفحه خورشیدی در بین عشایر استان اردبیل
شنبه, 21 اسفند 1395 06:01

توزیع 307صفحه خورشیدی در بین عشایر استان اردبیل

(0 آرا)

 

توزیع 307صفحه خورشیدی در بین عشایر استان اردبیل


مدیرکل امور عشایری استان اردبیل از توزیع 307 صفحه خورشیدی تولید انرژی در بین عشایر این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از خبرگزاری ایرنا ، قادر هنرمند روز پنجشنبه در جلسه شورای عشایری بیله سوار افزود: هزینه نصب هر صفحه خورشیدی در هر یک از چادرها و آلاچیق های عشایری 20 میلیون ریال است که بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین شرکت برق و امور عشایر استان 85 درصد از این هزینه توسط این شرکت و 15 درصد نیز به عنوان خودیاری توسط متقاضیان عشایر تامین می شود.

او اظهار کرد: پرداخت 12 میلیارد ریال کمک بلاعوض در صندوق توسعه کشاورزی و عشایری و توزیع 12 هزار تن آرد خام نیز از جمله خدماتی بوده که در این مدت عشایر استان از آن بهره ‌مند شده‌ اند و خدمات‌ رسانی ها به این قشر همچنان تداوم و گسترش می‌یابد تا بتوانیم خواسته‌های این قشر را تامین کنیم.

هنرمند گفت: امسال 37 جلسه در استان در حوزه امور عشایری تشکیل شده و 358 مصوبه در این جلسات مطرح شده و تقریبا همه مصوبات اجرایی شده است.

او اظهار کرد: 258 قشلاق عشایری در شهرستان بیله سوار وجود دارد که سه هزار و 500 خانوار خانوار عشایری با جمعیت 15 هزار نفری را زیرپوشش قرار می دهد که 39 درصد عشایر استان در شهرستان بیله سوار ساکن و مشغول فعالیت هستند.

او افزود: آبرسانی امور عشایری شهرستان بیله سوار با سه تانکر به 55 قشلاق شهرستان صورت می گیرد و 17 میلیون لیتر در سال آبرسانی به عشایر منطقه صورت می گیرد.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل احداث ، بازگشایی و نگهداری سه هزار کیلومتر جاده مناطق ییلاقی و قشلاقی استان را از دیگر خدمات ارائه شده به قشر عشایر استان ذکر و بیان کرد: 530 کیلومتر راه عشایری نیز شهرستان که 280 کیلومتر آن در دولت تدبیر و امید شن ریزی و هموار شده است.

معاون فرماندار بیله سوار هم در این جلسه با اشاره به اینکه تمام مدیران دستگاه ‌ها باید به عشایر توجه ویژه‌ ای داشته باشند گفت: مطالبات عشایر بسیار ابتدایی است و تامین این مطالبات کمترین کاری است که می‌توان در حق این قشر زحمتکش انجام داد.

کریم خسروی خود اتکایی و خود کفایی در اقتصاد مقاومتی را دو مقوله مهم دانست و افزود: آحاد جامعه عشایری با تولیدات داخلی از جمله تولید غلات ، فرآورده ‌های گوشتی و لبنیات اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور گذاشته و انتظار می‌ رود مسوولان امر بیشتر به جامعه عشایری و خدمات ‌دهی به آنها در این امور بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه بیمه کردن دام عشایر یکی از اقدامات مناسب و ضروری است گفت: بیمه دام عشایر سبب بهبود و گسترش ارتباط بین عشایر و تعاونی های عشایری و تضمین تولید و اشتغال می شود.

معاون فرماندار همچنین رسیدگی به توزیع آرد عشایری و آبرسانی سیار به مناطق عشایری و همچنین تسهیل راههای ارتباطی عشایر را از اولویت های اداره امور عشایری در این شهرستان ذکر کرد و افزود: بیله سوار مغان از لحاظ تعداد قشلاقات عشایری در استان اردبیل جز اولین شهرستان ها بوده و این آمار ارزش فعالیت این اداره را پراهمیت کرده است.

احدی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بیله سوار هم گفت: تهیه طرح هادی 21 قشلاق بخش جعفرآباد با سه میلیارد ریال انجام شده و شن ریزی 11 قشلاق نیز امسال در مناطق عشایری جعفرآباد صورت گرفته است.

15 هزار خانوار عشایری با بیش از 80 هزار نفر جمعیت تامین 30 درصد از لبنیات و پروتئین مصرفی شهروندان استان اردبیل را بر عهده دارند.

بازدید: 170 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045