You are here: Home :: تازه ها و خبرها مجلس و دولت کمک های بسيار خوبی به عشاير کرده­اند
سه شنبه, 12 دی 1396 06:16

مجلس و دولت کمک های بسيار خوبی به عشاير کرده­اند

(0 آرا)

رئیس سازمان امور عشایر ایران:

مجلس و دولت کمک های بسيار خوبی به عشاير کرده­اند

رئيس سازمان امور عشاير ايران گفت: مجلس و دولت در دو سال گذشته کمک های بسیار خوبی به عشایر کرده ­اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورعشایر اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی  در دیدار با نماینده مردم خرم آباد و چگني در مجلس در محل سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: در چند سال اخیر اتفاقات بسیار خوبی هم از نظر وضع قوانین و هم از نظر تخصيص اعتبارات و تسهیلات برای جامعه عشایري كشور افتاده است.

وی افزود: خوشبختانه در جامعۀ عشایری چالش ها و مشکلات عشایری کمتر شده است با این حال برخی از مشکلات همچنان باقی است كه پدیدۀ خشکسالی يكي از مشكلاتي است كه عشاير همچنان با آن مواجه هستند.

قندالي با بيان اينكه عبور از عرض رودخانه توسط گَرگَر در بخش هايي ازحوزۀ زاگرس یکی دیگر از مشکلاتي است كه عشایر هنوز با آن دست به گریبان هستند، خاطرنشان كرد: به زودی در شورای عالی عشایر این مشکل به صورت طرحی سراسری مطرح تا بتوانيم به صورت کلی آنرا برطرف کنیم.

رئيس سازمان امور عشاير ايران اضافه كرد: پیشنهاد ما این است که اعتباراتي در اين خصوص تخصيص داده شود تا برای عبور عشایر از روخانه ها پل زده شود.

وی گفت: با ظرفیت های و امكانات بسیار خوبی كه در استان لرستان برای عشایر فراهم شده زندگی بومي عشایر با آموزش های ترویجی و دانش هاي روز همراه خواهد شد.

سازمان امور عشایر خدمات ارزنده­ای به عشایر داشته است

بر اساس اين گزارش، نماینده مردم خرم آباد و چگني در مجلس شورای اسلامی نيز در اين دیدار در سخناني گفت: با حمايت هاي دولت و مجلس در چند سال اخير و با تلاش ها و پیگیری­های سازمان امور عشایر خدمات خوبی به عشایر كشور ارائه شده است.

محمد بيرانوند با بيان اينكه زندگی عشایر همراه با سودآوری برای کشور است، گفت: ما باید زبان عشاير باشیم و اقداماتي كه انجام مي دهيم در راستای حل مشکلات آنان باشد.

نماینده مردم لرستان در مجلس تاكيد كرد: آگاهی بخشی و آشنا کردن عشایر به حقوقشان باید از اولویت ها كاري ما باشد تا بتوانيم آنان را در همۀ حوزه­ها ساماندهی كنيم.

وي اضافه كرد: بايد حمايت هاي لازم در حوزه­ها بهداشت و درمان، تأمین اجتماعی، آموزش و پرورش، و توانمندسازی آنان در افزايش توليد بصورت مستمر انجام شود.

بازدید: 18 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045