You are here: Home :: تازه ها و خبرها علت‌ ورشکستی تعاونی‌ها تبیین شود/ خلاقیت لازمه موفقیت تعاونی‌هاست
چهارشنبه, 22 آذر 1396 08:26

علت‌ ورشکستی تعاونی‌ها تبیین شود/ خلاقیت لازمه موفقیت تعاونی‌هاست

(0 آرا)

معاون استاندار اردبیل:

علت‌ ورشکستی تعاونی‌ها تبیین شود/ خلاقیت لازمه موفقیت تعاونی‌هاست


 

معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: علت‌های عدم موفقیت و ورشکستی تعاونی‌ها با انجام آسیب‌شناسی دقیق تبیین شوند. به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، جعفر فهیمی در جلسه بررسی مشکلات و موانع تأسیس، حمایت، فعال‌سازی و استفاده از ظرفیت‌ تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان‌های استان اردبیل که در سالن شیخ‌صفی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: چنانچه یک تعاونی موفق عمل نکرده و در افزایش سرمایه و اهداف اقتصادی و عمرانی خود ناکام می‌ماند به انجام یک آسیب‌شناسی دقیق و تمام عیار نیاز دارد.

وی افزود: تا زمانی که علت‌های عدم موفقیت یک تعاونی مشخص نشود نمی‌توان به توفیق خاصی دست یافت و باید در اسرع وقت با بهره‌گیری از تسهیل‌گران اجتماعی، جامعه شناسان و کارشناسان برای نتیجه‌گیری در این خصوص و رفع نواقص و کمبودهای تعاونی‌ها اقدام شود.

معاون عمرانی استانداری اردبیل به نقش مهم وجود انگیزه و علاقه‌مندی مردم برای حضور در تعاونی‌ها و سرمایه‌گذاری در این بخش اشاره کرد و یادآور شد: رشد سرمایه‌گذاری با افزایش علاقه‌مندی مردم در تعاونی‌ها ایجاد می‌شود و نیازمند فرهنگسازی و تبلیغات مناسب در این حیطه هستیم.

فهیمی ادامه داد: موفقیت یک تعاونی بر اساس شانس و احتمالات به دست نمی‌آید بلکه نیازمند طرح، ایده و خلاقیت صاحبان آن است و چنانچه یک تعاونی راکد و غیرفعال باشد، باید مشخص شود که عوامل ناکامی و عدم کسب موفقیت آن در چیست تا از ضرر و زیان و خسارات بیشتر به مجموعه خودداری شود.

وی بیان کرد: تعاونی‌های موفق از مشاوران طراز اول بهره می‌برند و چنانچه پروژه‌ای از طراحی مناسب همراه با جذابیت و زیبایی برخوردار یاشد، موفقیت در یک قدمی مجموعه تعاونی‌های توسعه و عمران خواهد بود.

معاون عمرانی استانداری اردبیل بیان کرد: لازم است با طراحی اتاق فکر، راهکارهای عملیاتی و بررسی تمامی جوانب در تعاونی‌ها تشکیل شود تا بهترین ایده‌ و خلاقیت‌ها با مقایسه شرکت‌ها و تعاونی‌های موفق تحقق یابند.

بازدید: 27 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045