You are here: Home :: تازه ها و خبرها عشایر برای سرعت در واگذاری اراضی پایاب سد خدافرین تشکل های عشایری تشکیل دهند
دوشنبه, 15 آبان 1396 04:21

عشایر برای سرعت در واگذاری اراضی پایاب سد خدافرین تشکل های عشایری تشکیل دهند

(0 آرا)

رئیس سازمان امور اراضی:

عشایر برای سرعت در واگذاری اراضی پایاب سد خدافرین تشکل های عشایری تشکیل دهند

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: عشایر منطقه مغان اگر در یک مجموعه کوچک با هم اتحاد و یکپارچی داشته باشند و تشکل های عشایری تشکیل دهند روند واگذاری اراضی پایاب سد خداآفرین به آنها با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از ایرنا ، علیرضا اورنگی روز یکشنبه در جلسه تشریح روند اجرایی نظام های بهره برداری اراضی پایاب سد خدا آفرین افزود: اگر واگذاری اراضی به عشایری که پروانه چرا دارند به صورت انفرادی و تک به تک صورت گیرد زمان بر خواهد بود.

وی بیان کرد: اگر عشایر با هم اتحاد و انسجام داشته و تشکل هایی با زمین زراعی 100 تا 300 هکتاری به ثبت رسانند مدیریت امور اراضی استان نیز واگذاری این اراضی را به تشکل ها آغاز خواهد کرد.

او بیان کرد: در این تشکل ها هر فرد با توجه به سهمی که در واگذاری مشخص خواهد شد بهره اقتصادی خواهد برد، هدفی که سازمان امور اراضی در اراضی پایاب سد خداآفرین دنبال می کند این است که هر چه سریع تر زمین های واگذاری شده به زیر کشت روند و با ایجاد اشتغال شاهد افزایش تولید محصولات کشاورزی در منطقه باشیم.

اورنگی اظهار کرد: هدف از واگذاری اراضی به عشایر دستیابی به توسعه پایدار است و امیدواریم که با سعی و اهتمام مسوولان محلی و کشاورزان منطقه شاهد رشد و شکوفایی بخش کشاورزی در این منطقه زرخیر باشیم.

رئیس سازمان امور اراضی کشور اضافه کرد: واگذاری اراضی به عشایر با سرعت و دقت هرچه بیشتر صورت می گیرد و ملاک در این واگذاری قانون است.

وی گفت: رویکرد ما این است که واگذاری اراضی پایاب سد خداآفرین به بهره برداران باید در کمترین زمان ممکن و با بیشترین میزان دقت صورت بگیرد زیرا هرگونه اهمال و سهل انگاری و تاخیر در این واگذاری به اقتصاد استان و کشور ضرر می زند.

طرح پایاب سد خداآفرین از سال 92 در حال اجراست و با اجرای آن بیش از 62 هزار هکتار از اراضی دیم منطقه آبی خواهد شد. این طرح در کنار مهار آب های مرزی با یک میلیارد دلار اعتبار درحال اجراست.

بازدید: 17 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045