You are here: Home :: تازه ها و خبرها یکصد میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور تخصیص یافت.
چهارشنبه, 10 آبان 1396 06:41

یکصد میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور تخصیص یافت.

(0 آرا)

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران:

یکصد میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور تخصیص یافت.

رئیس سازمان عشایر کشور گفت: به پیشنهاد دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای افزایش تولید محصولات عشایری تصویب و تخصیص داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران ، کرمعلی قندالی در حاشیه بازید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های سراسر کشور اظهار کرد: دولت حامی و پشتیبان جامعه عشایری کشور است و در برنامه ششم به شکل برجسته ای به این موضوع توجه شده است.

وی ادامه داد: با این تسهیلات در نظر گرفته شده 20 هزار شغل جدید در جامعه عشایری ایجاد و همچنین موجب تنوع تولید و بالارفتن بهره وری خواهد شد.

قندالی خاطرنشان کرد: تنوع تولید در جامعه عشایری به خصوص کشت گیاهان دارویی به عنوان محور فعالیت های تولیدی در برنامه های سازمان امور عشایر قرار دارد.

به گفته رئیس سازمان عشایر کشور؛ تشکیل شورای عالی عشایر به ریاست معاون اول رئیس جمهور بیانگر آن است که دولت تدبیر و امید به قشر عشایر اهتمام ویژه ای دارد و با پیشنهاد دولت و تصویب مجلس پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی که آئین نامه اجرایی در هیات دولت در حال تصویب است در مناطق عشایری اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای اولین بار امسال از محل مالیات بر ارزش افزوده در برنامه ششم سهم عشایر نیز دیده شده و اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان با همکاری استانداران، فرمانداران و روسای سازمان برنامه و بودجه استان ها این اعتبار در مناطق عشایری در زمینه تقویت زیرساخت ها و افزایش تولید تزریق خواهد شد.

قندالی بر افزایش سطح سواد و مهارت عشایر نیز تاکید کرد و خاطرنشان کرد: طرح ارتقای سطح سواد و افزایش فعالیت های فرهنگی و مذهبی نیز از دیگر طرحهایی است که با همکاری دستگاههای وابسته از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش در مناطق عشایری اجرایی و عملیاتی می شود.

بازدید: 14 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045