You are here: Home :: تازه ها و خبرها دولت حامی و پشتیبان جامعه عشایري كشور است
شنبه, 06 آبان 1396 06:24

دولت حامی و پشتیبان جامعه عشایري كشور است

(0 آرا)

 

رئیس سازمان امور عشایر ايران:

دولت حامی و پشتیبان جامعه عشایري كشور است.

 

 


رئیس سازمان امور عشایر ايران با بیان اینکه حمایت دولت از جامعه عشایر با هدف تنوع بخشی به فعالیت های این قشر جدی است، گفت: امسال یکهزار میلیارد تومان برای تنوع تولیدی عشایر در قالب تسهیلات 4 درصدی اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران ، کرمعلی قندالی در روز چهارشنبه ۳ آبان در نشست شورای عشایري استان البرز با حضور استاندار و مديران دستگاه هاي اجرايي اين استان در سالن جلسات شهدای دولت استانداري البرز اظهار داشت: توانمند سازی جامعه عشایري از اهداف اصلي و عمده رویکردی است که از طرف سازمان امور عشاير ايران با جدیت پیگیری و دنبال می شود.

وی افزود: بر این اساس هفت نوع فعالیت از جمله  افزايش تولید گوشت، صنایع دستی، كشت گیاهان دارویی و گردشگری عشايري تعریف شده است.

قندالي با اشاره به فعالیت دوباره شورای عالی عشایر در سال 93 پس از  توقف ده  ساله اين شورا، اظهار داشت: تشكيل شوراي عالي عشاير به رياست معاون اول رئيس جمهور بیانگر آن است  كه دولت تدبیر و امید به قشر عشایر اهتمام ویژه اي دارد كه جرقه تصمیمات و تنوع کار تازه اي براي عشایر كشور زده شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ايران با بيان اينكه باید جامعه عشایری را در زمینه امور زیربنایی و توسعه ای کمک کرد، خاطرنشان كرد: در قانون برنامه ششم در 17 مورد از واژه عشایر استفاده شده و در آن ظرفیت هاي خوبی برای فعالیت عشایر دیده شده است.


وي با یادآوری اینکه افزایش تولید شیر و کشت باغي در اراضی شیب دار تعریف و در ستاداقتصاد مقاومتی تصویب شد، افزود: دولت مبلغ 250 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت را تصویب و تخصیص داد و از این رقم هزار میلیارد تومان سهم مناطق عشایری خواهد بود تا تنوع تولید و بهره وری بالا برود.


قندالي با بيان اينكه  تنوع تولید در جامعه عشایری به خصوص كشت گیاهان دارویی به عنوان محور فعالیت های تولیدی در برنامه های سازمان امور عشایر قرار دارد، افزود: در  استان البرز عرصه های ییلاقی زمینه را فراهم کرده تا برداشت گیاهان دارویی یکی از پتانسیل های جدی باشد.


رئیس سازمان امور عشایر ايران با بیان اينكه استان  البرز رنگین کمانی از اقوام عشایري در خود جاي داده است گفت:  عشایر البرز بسیار توانمند هستند و تنوع تولید در فراورده‌های لبنی این استان از سوی ایل سنگسری در نوع خود بی‌نظیر است و بعنوان الگویی برای عشایر دیگر  نقاط کشور و مصداقی از اقتصاد مقاومتی در کشور به شمار می روند.

وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان به عنوان سهم عشایر تخصیص داده شده است که تا به امروز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون آن طی ۵ مرحله ابلاغ شده  و تاکنون ۲۵۰میلیارد تومان تسهیلات بین عشایر کشور توزیع شده است.

قندالی ادامه داد: سهم سرمایه تشکل ها در صندوق توسعه عشایری در سرفصل مدیریت بحران دیده شده و استان البرز هم جزو این نگاه قرار گرفته است.

محمدعلي نجفی، استاندار البرز نيز در اين نشست در سخناني اظهار داشت: عشایر و فعالیتهای روزمره آنان عین اقتصاد مقاومتی است و باید در راستای اقتصاد مقاومتی درآمد عشایر را بالا ببریم.

وي تصريح كرد: با همدلی و همراهی دستگاه های اجرایی می توانیم بسیاری از توقعات و خواسته های به حق عشایر را برآورده کنیم.

بازدید: 20 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045