You are here: Home :: تازه ها و خبرها ظرفیت عشایر برای مدیریت مراتع اردبیل به‌کار گرفته شود.
چهارشنبه, 03 آبان 1396 09:57

ظرفیت عشایر برای مدیریت مراتع اردبیل به‌کار گرفته شود.

(0 آرا)

 

مدیرکل امور عشایر اردبیل مطرح کرد؛

ظرفیت عشایر برای مدیریت مراتع اردبیل به‌کار گرفته شود.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: انتظار می‌رود از ظرفیت عشایر این استان برای مدیریت مراتع استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از خبرنگار مهر ، قادر هنرمند با اذعان به مشکلات مراتع استان تصریح کرد: بهترین مدیران مراتع خود عشایر هستند که با تجربیات سینه‌به‌سینه می‌توانند حافظ محیط‌زیست باشند.

وی افزود: در واقع عشایر می‌توانند خود مناسب‌ترین محیط بانان طبیعت باشند و لازم است در مدیریت مراتع نیز از این توانمندی استفاده شود.

مدیرکل امور عشایر استان یکی از مشکلات فعلی مراتع را چرای بی‌رویه دام عنوان و اضافه کرد: به منظور رفع مشکل پیش‌آمده محیط‌زیست  و منابع طبیعی می‌تواند با حمایت عشایر از تجارب آن ها استفاده کند.

هنرمند با تأکید به اینکه کاهش پوشش گیاهی مراتع و یا تخریب آن تأثیر مستقیم در میزان تولیدات عشایر دارد، تأکید کرد: بی‌شک در مدیریت مراتع خود عشایر نیز علاقه‌مند به مشارکت و همکاری هستند.

وی به محدودیت دستگاه‌های متولی در حفاظت از منابع طبیعی و محیط‌زیست اشاره و تصریح کرد: برای جبران این محدودیت می‌بایست از ظرفیت جوامع بومی محلی استفاده کرد.

مدیرکل امور عشایر استان با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت عشایر استان ۸۰ هزار نفر است، اضافه کرد: عشایر در پنج شهرستان بیله سوار، گرمی، پارس‌آباد، مشگین شهر و خلخال سکونت دارند و می‌توانند در طرح‌های احیا و مدیریت مراتع مشارکت کنند.

بازدید: 36 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045