You are here: Home :: تازه ها و خبرها پروژه خداآفرین تأثیر قابل ‌توجهی بر زندگی عشایر اردبیل دارد
دوشنبه, 01 آبان 1396 08:08

پروژه خداآفرین تأثیر قابل ‌توجهی بر زندگی عشایر اردبیل دارد

(0 آرا)

 

چشم امید عشایر اردبیل به بزرگترین پروژه آبی شمال غرب کشور است.

 

 

شبکه پایاب خدا آفرین در شمال اردبیل، بزرگ‌ترین پروژه آبی شمال غرب کشور محسوب می‌شود که پیش‌بینی می‌شود در راستای رفع مشکلات جامعه عشایر این استان اثرات قابل‌توجه به دنبال داشته باشد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از خبرگزاری مهر، شبکه خدا آفرین که یکی از مگا پروژه‌های دولت یازدهم در اردبیل محسوب می‌شود از ابتدای فعالیت این دولت شتابی در روند اجرا به خود گرفت و در گروه پروژه‌های آبی مرزی اجرای آن دنبال می‌شود.

این شبکه با تبدیل ۶۲ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی در شمال استان تحول قابل‌توجهی به دنبال داشته و میزان تولید محصولات کشاورزی را ۱.۵ میلیون تن تا افزایش می‌دهد.

پیش‌بینی شده این پروژه تأثیر قابل‌توجهی برای جامعه عشایری استان داشته و بسیاری از مشکلات معیشتی آن ها را رفع کند بطوریکه مطابق اظهارات مدیرکل امور عشایر استان اردبیل این پروژه ۱۰ هزار خانوار و ۱۵۰ قشلاق را تحت پوشش قرار خواهد داد.

قادر هنرمند در این خصوص گفت: جامعه عشایری استان ۱۵ هزار خانوار با جمعیت ۸۰ هزار نفر است که در خداآفرین زمینه ساماندهی نیمی از جمعیت فراهم می‌شود.

وی متذکر شد: خداآفرین می‌تواند زمینه دامداری مدرنیزه و تأمین نهاده‌های دامی عشایر توسط خود این جامعه را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل امور عشایر استان با تأکید به اینکه استفاده عشایر از این شبکه به معنی به هم خوردن سبک زندگی ایلی نیست، ادامه داد: خداآفرین می‌تواند از بار سنگین تحمیل شده به مراتع به دلیل چرای بی‌رویه دام نیز خودداری کند.

بازدید: 92 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045