You are here: Home :: تازه ها و خبرها همایش مدافعان حرم
سه شنبه, 17 مرداد 1396 03:23

همایش مدافعان حرم

(0 آرا)


مدیرکل امور عشایر اردبیل خبر داد:

۸۰۰ پنل خورشیدی در مناطق عشایری اردبیل نصب می‌شود.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: در حال حاضر در مناطق عشایری استان ۳۰۵ پنل خورشیدی نصب شده و در آینده‌ای نزدیک ۸۰۰ پنل خورشیدی دیگر نیز نصب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل ،  قادر هنرمند در همایش مدافعان حرم حضرت زینب(س) در شهرستان نیر اظهار داشت: 50 درصد خانوارهای عشایری استان اردبیل از بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند هستند و 40 درصد دام نیز زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اختصاص 40 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر اردبیل گفت: یک هزار و 200 نفر از عشایر استان متقاضی درخواست این وام بودند و تمام تلاش ما این است که سقف این تسهیلات را به 60 میلیارد ریال برسانیم تا بتوانیم از این طریق برای برطرف کردن مشکلات عشایر بیش از پیش قدم برداریم.

هنرمند گفت: برای آبرسانی به قشلاقات شهرستان پارس‌آباد 150 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که امیدواریم با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام یافته در این زمینه شاهد تزریق آب شرب سالم به مردم ساکن در این مناطق باشیم.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل بیان کرد: اجرای طرح هادی نیز در مناطق قشلاقی عشایرنشین از دیگر اهدافی است که در حال اجرا است که امیدواریم بتوانیم با اجرای این طرح مطالبات و خواسته‌های این قشر زحمتکش را برطرف کنیم.

دراین همایش حجت الاسلام میکائیل مقدسی امام جمعه نیر هم عشایر را افرادی همیشه در صحنه قلمداد کردو گفت: هروقت کشور و انقلاب به کمک نیاز داشت عشایر پیشرو بود و در جنگ تحمیلی شاهد و ناظر آن بودیم

امام جمعه نیر درادامه به شغل دامداری و کشاورزی اشاره کردو گفت: دامداری نوعی عبادت است و عشایر غیرتمند نیز به شغل دامداری مشغول هستند و اکنون نیز مانند جنگ تحمیلی به کمک آنها نیاز است و قطعا با روحیه انقلابی به صحنه خواهند آمد وحمایت خود را از مدافعان حرم حضرت زینب(س) اعلام خواهند نمود

دراین همایش سرهنگ حسن دهقانی فرمانده سپاه ناحیه نیرگفت: از زمان آغاز کار ستاد پشتیبانی کمک به مدافعان حرم تاکنون توسط مردم خیر شهرستان نیر 140 میلیون تومان کمک نقدی به مدافعان حرمحضرت زینب (س) صورت گرفته که هم اکنون نیز این کمک رسانی ادامه دارد و نقش عشایر در این کمک رسانی به وضوح مشاهده  می شود.

بازدید: 53 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045