You are here: Home :: تازه ها و خبرها توزیع پنل خورشیدی در بین عشایر متقاضی شهرستان بیله‌سوار
دوشنبه, 26 تیر 1396 05:13

توزیع پنل خورشیدی در بین عشایر متقاضی شهرستان بیله‌سوار

(0 آرا)

 

مرحله دوم توزیع پنل خورشیدی در بین عشایر متقاضی شهرستان بیله‌سوار انجام شد.


رئیس امور عشایری شهرستان بیله‌سوار گفت: در راستای تامین برق و خدمات مطلوب به دامداران و عشایر شهرستان بیله‌سوار تعداد 72 پنل خورشیدی طی دو مرحله در بین عشایر متقاضی توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از خبرگزاری فارس ، ساسان محمودی رئیس امور عشایری شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: در راستای تامین برق و خدمات مطلوب به دامداران و عشایر شهرستان بیله‌سوار تعداد 72 پنل خورشیدی طی دو مرحله در بین عشایر متقاضی توزیع شده است.

وی افزود: در مرحله اول توزیع پنل خورشیدی 33 پنل خرداد ماه امسال در بین عشایر توزیع شد و  در مرحله دوم نیز تعداد 39 پنل به عشایر متقاضی و اولویت دار ارائه شد.

رئیس امور عشایری بیله‌سوار با اشاره به اینکه بیشترین متقاضی پنل خورشیدی مربوط به شهرستان بیله‌سوار است، بیان کرد: با توجه به اینکه 39درصد عشایر استان در این شهرستان سکونت دارند به نسبت شهرستان‌های دیگر، متقاضیان رغبت بیشتری جهت خرید این دستگاه نشان می‌دهند.

محمودی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 85 درصد از هزینه تامین پنل‌های خورشیدی توسط دولت به متقاضیان پرداخت و 15 درصد مابقی نیز توسط عشایر تامین می‌شود.

مدیر امور عشایری بیله‌سوار تاکید کرد:  با استفاده از این پنل‌ها عشایر و دامداران می‌توانند 3 لامپ 5 وات به علاوه امکان شارژ گوشی تلفن همراه تامین کنند و ضمن اینکه به مدت 10 ساعت ذخیره برق در شب را می‌تواند فراهم نماید.

محمودی با بیان اینکه روند توزیع پنل‌های خورشیدی با همکاری و مساعدت مسؤولان شهرستانی ادامه دارد، یادآور شد: اولویت واگذاری این دستگاه‌ها با عشایر و دامدارانی است که در مناطق فاقد شبکه برق سکونت دارند و پیش‌بینی می‌شود امسال برای بیش از 100خانوار عشایری پنل خورشیدی ارائه شود.

بازدید: 96 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045