You are here: Home :: تازه ها و خبرها امسال برای اشتغال روستائیان و عشایر محدویت پولی وجود ندارد.
يكشنبه, 25 تیر 1396 06:25

امسال برای اشتغال روستائیان و عشایر محدویت پولی وجود ندارد.

(0 آرا)

 

امسال برای اشتغال روستائیان و عشایر محدویت پولی وجود ندارد.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور:

امسال برای اشتغال روستائیان و عشایر محدویت پولی وجود ندارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: امسال برای اشتغال روستائیان و عشایر در کشور محدویت پولی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از از خبرگزاری ها، سید ابوالفضل رضوی در نشست بررسی مشکلات روستایی تویسرکان بی‌توجهی به روستاها را بی‌توجهی به تولید و عدالت اجتماعی دانست  و اظهار داشت: دولت کارهای بزرگی را برنامه‌ریزی و در زمینه تقویت نرم‌افزاری روستاها تلاش کرده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین مشکل روستائیان اشتغال جوانان و کمبود درآمد است، گفت: اعتبار ردیف معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ۲۵۰ میلیارد تومان است و در سال جاری برای هر استانی حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار با وام ۸ درصد تخصیص خواهد یافت.

رضوی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد جمعیت حاشیه‌نشین‌ها مردم روستایی و عشایر هستند، افزود: امسال برای اشتغال روستائیان و عشایر محدویت پولی وجود ندارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور بابیان اینکه باید به تولید کشور اضافه و اشتغال ایجاد شود، افزود: آموزش و ترویج کشاورزی باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و با سازمان شهرک‌ها و نواحی هماهنگ شده تا در هر دهستان کشور یک ناحیه صنعتی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه به دنبال گرفتن مجوز ممنوعیت صنایع فراوری و تبدیلی در شهرها هستیم، عنوان کرد: باید بر روی ارزش افزوده‌ محصولی چون گردوی تویسرکان فکر شود.

رضوی با اشاره به اینکه از ۱۵۰ نوع کانی مورد مصرف در سنگ‌های زینتی و قیمتی ۳۰ نوع در ایران وجود دارد، عنوان کرد: وام ۸ درصدی و ۴ درصدی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت حفظ خانه‌های روستایی از حیث قدمت عنوان کرد: خانه‌های روستایی با قدمت نشان دهنده تاریخ  پرکهن است و باید حفظ شود.

بازدید: 49 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045