You are here: Home :: تازه ها و خبرها نخستین جشنواره عشایر خلخال برگزار شد
سه شنبه, 20 تیر 1396 06:00

نخستین جشنواره عشایر خلخال برگزار شد

(1 رای)

 

جشنواره عشایر خلخال برگزار شد.

 

 

نخستین جشنواره عشایر خلخال روز جمعه با حضور عشایری از استان های عشایر نشین کشورمان در ییلاق روستای لنبر برگزار شد.

جشنواره ملی عشایر خلخال برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از ایرنا ، این جشنواره با حضور هزاران نفر از اهالی خلخال و میهمانانی از سراسر کشور در ییلاق زره مور (آب کلیه) روستای لنبر از توابع بخش مرکزی این شهرستان آغاز و در طول روز برنامه های متنوعی از جمله اجرای موسیقی سنتی ، پخت غذاهای محلی ، بازی های بومی و سنتی ، مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی ، نمایش طنز ، حرکات موزون آذری اجرا و نمایشگاه توانمندی ها و قابلیت های عشایر نیز در 20 غرفه در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت.

دکتر بشیر خالقی ، نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس در این جشنواره از عشایر کشور به عنوان جمعیت مولد یاد کرد و افزود: عشایر در تامین نیازهای غذایی جامعه به ویژه فرآورده های دامی و لبنی نقش اساسی داشته و در دفاع از میهن اسلامی در طول تاریخ نیز همواره درخشیده اند.

قادر هنرمند ، مدیرکل امور عشایری استان اردبیل نیز در این جشنواره با ارائه گزارشی از وضعیت عشایر این استان گفت: اقتصاد مقاومتی در زندگی عشایر این استان نمود عینی داشته و این خواسته مقام معظم رهبری با افزایش تلاش عشایر در تولید و کار تحقق یافته است.

فهیمی معاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در این مراسم از عشایر به عنوان جمعیت کم توقع جامعه یاد کرد که با بیشترین سهم در تولید فرآورده های لبنی کمترین توقع را از مسوولان استان داشته و ساده زیستی را همواره سر لوحه زندگی خود قرار داده اند.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز با بیان اهمیت برگزاری جشنواره ها در ایجاد نشاط اجتماعی گفت: جشنواره ملی عشایر خلخال فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه های گردشگری و نیز توانمندی های عشار این شهرستان بود که به نحو شایسته ای امروز برگزار و مورد استقبال گرم مردم شهرستان و نیز میهمانانی از مناطق مختلف کشورمان قرار گرفت.

یکی از بخش های جذاب جشنواره امروز عشایر خلخال برگزاری مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی بود که با شرکت تیراندازانی از شهرستان خلخال و عشایر استان های میهمان برگزار شد که در پایان سید رشید اطهر نیاری، بهزاد نوروزی و علی بختیاری هر سه از شهرستان خلخال به ترتیب عناوین اول تا سوم این مسابقات را کسب کردند.

جشنواره ملی عشایر خلخال با اجرای آئین اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر مسابقات تیراندازی ،گروههای نمایش موسیقی و هنرمندان جمعه شب به کار خود پایان داد.

در جشنواره ملی عشایر خلخال عشایر ایل قاراپاپاخ از شهرستان نقده استان آذربایجان غربی ، عشایر آذربایجان شرقی ، عشایر ایل شاهسون از پارس آباد مغان و شهرستان گرمی استان اردبیل ، عشایر استان گیلان از شهرستان فومن و عشایر شهرستان طالش و میهمانانی از استان های البرز و قزوین حضور داشتند.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع می باشد.

بازدید: 83 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045