You are here: Home :: تازه ها و خبرها زمان برگزاری جشنواره عشایر خلخال تغییر یافت
چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 05:51

زمان برگزاری جشنواره عشایر خلخال تغییر یافت

(0 آرا)

 

زمان برگزاری جشنواره عشایر خلخال تغییر یافت.


رئیس اداره امور عشایری خلخال از تغییر زمان برگزاری جشنواره ملی معرفی توانمندی ها و قابلیت های عشایر در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از خبرگزاری ایرنا ، بهبود علیزاده روز سه شنبه افزود: با توجه به اعلام اداره هواشناسی خلخال مبنی بر نامساعد بودن شرایط جوی ، کاهش دما و بارندگی در روز جمعه آخر هفته جاری برگزاری جشنواره عشایر در این روز ممکن نیست و این جشنواره به یکی از روزهای تیر پس از پایان ماه رمضان موکول شد.

وی گفت: با توجه به تغییر زمان برگزاری جشنواره به تابستان و آماده شدن زمینه برای برگزاری این برنامه در سطح ییلاقات عشایر نشین شهرستان ساز و کار لازم برای برگزاری این جشنواره در سطح بزرگتر و با حضور عشایر بیشتر استان های عشایر نشین کشور فراهم می شود.

وی گفت: این جشنواره در ییلاقات واقع در مرز مشترک خلخال با استان گیلان که از تنوع محیطی بیشتری نیز برخوردار است، برگزار می شود.

استان اردبیل در برگزاری جشنواره های عشایری رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده و با توجه به وجود جاذبه های گردشگری خلخال و نیز تنوع زندگی عشایری در این شهرستان جشنواره ملی کوچ عشایر در بهترین شرایط ممکن برگزار خواهد شد.

عشایر خلخال با یک هزار و 200 خانوار و با جمعیت 6 هزار و 500 نفری در پرورش دام و تولید فرآورده های دامی فعالیت دارند و با 60 هزار واحد دامی 20 درصد از تولیدات دامی این شهرستان را به خود اختصاص داده و نقش مهمی در رونق اقتصادی دارند.

...

بازدید: 123 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045