You are here: Home :: تازه ها و خبرها ۱۱ هزار هکتار از اراضی پایاب خداآفرین در بیله‌سوار به بهره‌برداری می‌رسد.
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396 07:09

۱۱ هزار هکتار از اراضی پایاب خداآفرین در بیله‌سوار به بهره‌برداری می‌رسد.

(0 آرا)

فرماندار بیله‌سوار:

۱۱ هزار هکتار از اراضی پایاب خداآفرین در بیله‌سوار به بهره‌برداری می‌رسد.


 

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: تا پایان امسال ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در حوزه شهرستان بیله‌سوار به زیر کشت می‌رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از خبرگزاری تنسیم آرم حلیم اظهار کرد: تا پایان امسال 11 هزار و 500 هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان در حوزه شهرستان بیله‌سوار به بهره‌برداری رسیده و زیر کشت می‌رود و کشاورزان و بهره برداران منطقه می‌توانند از مزایای این امر بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه نظام بهره‌برداری از اراضی پایاب سد خداآفرین در حال تدوین است، گفت: عشایر بومی شهرستان براساس حق و حقوق قانونی خود از این اراضی بهره‌مند می‌شوند که اولویت واگذاری این اراضی بر عشایری بودن و ساکن بودن و مد نظر قرار دادن برخی فاکتورهای مرتبط در این حوزه است تا حق و حقوق افراد بومی در این منطقه نادیده گرفته نشود.

حلیم با بیان اینکه بهره‌برداری از اراضی پایاب سد خداآفرین 62 هزار هکتار از اراضی شهرستان بیله‌سوار و پارس‌آباد  را تحت پوشش شبکه آبیاری قرار می‌دهد، تصریح کرد: در حال حاضر این پروژه 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که 42 هزار هکتار از این اراضی در حوزه شهرستان بیله‌سوار قرار دارد.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار پروژه پایاب سد خداآفرین را از پروژه‌های مهم و اساسی در استان اردبیل دانست و بیان کرد: بهره‌برداری کامل از این پروژه برای 30 هزار نفر در منطقه مغان اشتغال ایجاد می‌کند که با توجه به شعار سال علاوه بر اینکه در راستای افزایش تولیدات کشاورزی شاهد جهشی مهم خواهیم بود، افزایش فرصتهای اشتغال نیز در منطقه میسر خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی پروژه پایاب سد خداآفرین با شتاب بیشتری در حال انجام است و تلاش و جدیت بر این است تا با بهره‌برداری کامل از این پروژه زمینه‌ای فراهم شود تا بتوانیم با تغییر روشهای آبیاری سنتی به مدرن و گسترش شیوه‌های آبیاری قطره‌ای و بارانی در زمینهای زیر کشت این منطقه، زمینه برای افزایش سرمایه‌گذاریها و اشتغال را در شهرستان فراهم آوریم.

...

بازدید: 106 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045